Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Związek Harcerstwa Polskiego

 

Plan pracy drużyny harcerskiej "Sokoły"

 

Związek Harcerstwa Polskiego


14 Drużyna Harcerska Sokoły

Nasza drużyna działa od 2008 roku, skupia dzieci I młodzież Zespołu Szkół w Grobli. Spotykamy się na zbiórkach czwartki o godzinie 16.00 w naszej szkole.
Harcerstwo to służba i pasja. Spędzamy wspólnie czas bawiąc się i ucząc. Bierzemy udział w różnych uroczystościach i akcjach:

 • Polach Nadziei
 • Betlejemskim Światełku Pokoju
 • Wystawiamy warty 1 Listopada przy grobach żołnierskich
 • Opiekujemy się kwaterami żołnierskimi na cmentarzu
 • Organizujemy akcję „Znicz”
Spędzamy wspólnie czas na wyjazdach, uczestniczymy w:
 • Zlotach Hufca Bochnia
 • Manewrach sportowo - obronnych
 • Zawodach pływackich
 • Grach organizowanych przez Chorągiew Krakowską z okazji Święta Patrona
Mamy też swoje święta i uroczystości:
 • Urodziny Drużyny
 • Ogniska
 • Noce filmowe
Chętnie włączamy się w uroczystości kościelne i uświetniamy je wystawiając honorowe warty. Co roku bierzemy udział w nabożeństwach różańcowych.
Jesteśmy widoczni w szkole i środowisku lokalnym.


harcerze harcerze harcerze harcerze harcerze harcerze

Rok szkolny 2015/2016

Zlot Hufca Bochnia 2015r.

W dniach 23-25 października 2015r. w naszej szkole odbył się zlot. Gościliśmy 83 harcerzy z drużyn należących do hufca Bochnia. Tegoroczny zlot przebiegał pod hasłem MORSKIE OPOWIEŚCI. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudzić. W programie znalazła się gra terenowa podczas której uczestnicy musieli wykonać strój rozbitków, znaleźć ukryty skarb, odpowiedzieć na pytania geograficzne dotyczące mórz i oceanów, a także wykonać z klocków łódź ratunkową. Po obiedzie odbywały się zajęcia ruchowe i warsztaty plastyczne: malowanie na płótnie czy wykonywanie papużek z baloników. Wieczorem miał miejsce FESTIWAL SZANTY podczas którego prezentowano piosenki o tematyce morskiej. Każdy z nas był przebrany za marynarza lub piratów. Wszystko co dobre szybko się kończy i nasz zlot dobiegł końca . W pamięci pozostaną nam morskie opowieści . Do zobaczenia za rok , a gdzie się spotkamy czas pokaże. CZUWAJ!

 

zlot zlot zlot zlot zlot

 

Manewry sportowo - obronne w Pogwizdowie - 10 października 2015r.

Już po raz ósmy DRUŻYNA HARCERSKA SOKOŁY, działająca w naszej szkole, wzięła udział w manewrach. Celem zawodów jest przygotowanie młodzieży w formie sportowej rywalizacji do postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz kształtowania poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych. Impreza ma charakter terenowych biegów drużynowych. Na trasie biegu patrole wykonują kolejno zadania.
Pogoda nam dopisała. Patrole rozpoczęły rywalizację o godzinie 10.00. Uczestnicy podczas zawodów wykazali się umiejętnością czytania mapy, prezentowali swoją sprawność, spostrzegawczość i współpracę w grupie. Na kolejnych punktach harcerze musieli m.in.: pokonać tor przeszkód, nadać wiadomość alfabetem Morsa, udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wykazać się dobrym okiem na strzelnicy czy rozpalić ogień bez użycia zapałek. Trasa prowadziła przez las, uczestnicy mieli do pokonania ok. 4km. Tradycyjnie po zakończeniu sportowej rywalizacji na każdego czekała kiełbaska z rożna. Wyniki będą ogłoszone na zlocie w Grobli 24 października, wtedy okaże się kto był najlepszy.

 

Ognisko na dobry początek!

17 września 2015r. odbyło się ognisko rozpoczynające działalność koła technik harcerskich i 14 DH SOKOŁY w nowym roku szkolnym.
Spotkaliśmy się u Państwa Łapczyńskich, którym bardzo gorąco dziękujemy za gościnę.
Pierwsza część ogniska miała charakter obrzędowy. Druh Michał opowiedział nam jak budować stos ogniskowy, o symbolice ognia i zachowań przy ognisku. Następnie miało miejsce bardzo uroczyste wydarzenie "przyrzeczenie harcerskie". Druhny i druhowie stali się pełno prawnymi harcerzami. Filip Kłosowski, Bartłomiej Bożek, Dawid Zachwieja, Eryk Paluch, Natalia Zelek, Weronika Zelek, Natalia Łapczyńska, Joanna Dziwiszewska, Justyna Śledź, Maria Słomnicka, Sabina Sarara. Druga część ogniska była "na luzie&", piekliśmy kiełbaski, śpiewali piosenki i wesoło bawili się. Przed nami pracowity rok. Więc zaczynamy!!!!!! CZUWAJ!

 

ognisko ognisko ognisko ognisko ognisko

Rok szkolny 2012/2013

Zlot hufca Bochnia 22 - 24 lutego 2013r.

Od 22 do 24 lutego 2013r. w Zespole Szkół w Grobli odbywał się zlot hufca Bochnia. Jako gospodarze musieliśmy przygotować bazę i przyjąć gości. W zlocie wzięło udział 70 harcerzy z drużyn bocheńskich: 14DH z Grobli, 77 DH z Mikluszowic, 4 DH i 99 DH z Bochni, gromada zuchowa z Łapanowa oraz gościnnie z Tarnowa i Nowego Sącza. Tematem przewodnim zlotu był „Wehikuł czasu”. Wszystko rozpoczęło się 22 lutego o 19.45 uroczystym apelem. Pierwsze wieczorne zajęcia polegały na zbudowaniu wehikułu czasu, który miała przenieść nas w poszczególne epoki. W sobotę wędrowaliśmy kolejno przez epokę lodowcową, starożytność, średniowiecze, czasy II wojny światowej, a w niedzielę zakończyliśmy zajęcia w przyszłości. Zajęcia nie odbywały się tylko w szkole ale i w terenie. Harcerze uczestniczyli w grze pt „Epoka lodowcowa”. Będąc w starożytności musieli między innymi zbudować zbroję legionisty, uczestniczyli w olimpiadzie sportowej. Wieczorem przenieśli się w czasy średniowiecza, gdzie wysłuchali ciekawych legend związanych z naszym regionem a następnie wykonując zadania przygotowywali się do uroczystego pasowania na rycerza lub damę dworu. Wszyscy dostąpili tego zaszczytu. Kadra dwoiła się i troiła, by harcerze mieli wypełniony czas i nie nudzili się, poznawali nowe i piosenki i ciekawe zabawy. Wieczorem 23 lutego o godzinie 24.00 ogłoszono alarm połączony z zajęciami nocnymi. Harcerze „wypompowani” po całym dniu zajęć i wcześniej nie przespanej nocy zerwali się na równe nogi. Zadanie było trudne, musieli w ciemnościach przemykać między „esesmanami” tak, by ci ich nie złapali. Zabawie towarzyszył dreszczyk emocji. Jako gospodarze nie tylko zadbaliśmy o bazę noclegową, ale także o wyżywienie. Pyszny obiad przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Każdy uczestnik na pamiątkę zlotu otrzymał plakietkę, drużyny dyplomy i słodycze. Czekamy już na następną taką imprezę, bo było SUPER!

 

Światło betlejemskie

16 grudnia 2012r. drużynowa Pani Magdalena Piekło wraz z harcerzami udała się na krakowski Wawel. Tam odbył się uroczysty apel, następnie drużyny przemaszerowały ul. Grodzką do Kościoła Mariackiego gdzie uczestniczyli w Mszy Świętej odprawionej przez kardynała Stanisława Dziwisz. Po mszy, na Placu Mariackim nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światła z rąk komendanta Chorągwi Krakowskiej. Pod koniec uroczystości harcerze zawiązali krąg i odśpiewali „Bratnie słowo”. Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem: „Odważ się być dobrym”. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986r. w Linz, w Austrii. Skauci austriaccy odbierają światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, następnie przekazują skautom słowackim a ci harcerzom Polskim. ZHP uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 roku odbierając światło na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach. Przekazuje go dalej na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rosji. Światło dociera do całej Europy – nawet poza krąg polarny. Nasza drużyna przekazuje światło w Kościele parafialnym w Grobli, skąd każdy może zabrać je do domu. Niech przykład naszej harcerskiej postawy i służby będzie drogowskazem dla dzieci i młodzieży, nadzieją dla potrzebujących oraz dumą całego społeczeństwa.

 

Święto Niepodległości

12 listopada 2012r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie gimnazjum przedstawili krótko historię utraty przez Polską tego, co najcenniejsze dla narodu- niepodległości.Przy dźwiękach werbla odczytywano kolejne daty rozbiorów i powstań narodowych. Harcerze wzięli udział już po raz trzeci w gminnym śpiewaniu pieśni, które odbyło się 11 listopada w Domu Kultury w Grobli. Przygotowali uroczysty Apel Poległych. Panujący na sali półmrok, palące się świece, muzyka i śpiew zebranych - to wszystko stworzyło wspaniały i uroczysty nastrój. Musimy wiedzieć, że aby istniał naród należy dbać o język, tradycje i historię swojej Ojczyzny. Nasi przodkowie w czasach zaborów o tym pamiętali i dzięki temu przetrwaliśmy te ciężkie lata, a było ich aż 123. Każdy apel związany ze świętem narodowym to lekcja historii i patriotyzmu. Uczymy się postaw narodowych i obywatelskich.

 

Akcja "Znicz"

Jak co roku harcerze 14 DH Sokoły działającej przy naszej szkole zorganizowali sprzedaż zniczy. W tym roku akcja prowadzona była 28 października pod Kościołem w Grobli oraz 31 paźdzernika i 1 listopada na cmentarzu parafialnym. Jest to forma zarobku dla drużyny. Zarobione pieniądze przeznaczone są na działalność organizacyjną, pokrycie kosztów wyjazdu po Światełko Betlejemskie, Zloty itp. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli drużynę "Sokoły".

 

Pamięć o zmarłych

Przed nadchodzącym świętem Wszystkich Świętych drużyna harcerska "Sokoły" zajęła się porządkowaniem grobów żołnierskich na cmentarzu parafialnym w Grobli. Druhny i druhowie ochoczo zabrali się do wyrywania chwastów i równania obszaru między mogiłami. Nie zapomnieli również o zbiorowej mogile w lesie w Ispini. Ich zaangażowanie "budzi sumienia" mieszkańców naszej miejscowości, na uprzątniętych mogiłach zapłonęło bowiem wiele zniczy.

 

Marsz pamieci - 26 pazdziernika 2012r.

26 pazdziernika 2012r. harcerze i uczniowie naszej szkoly wzieli udzial w Marszu Pamieci - akcji zorganizowanej przez Zespól Szkolno - Gimnazjalny w Sieroslawicach. Pierwsza czescia akcji byla sztafeta, która przeprowadzono w okolicy szkoly Podstawowej w Swiniarach, a nastepnie uczniowie szkól z Grobli, Swiniar i Sieroslawic ruszyli w godzinny marsz na trasie Swiniary (szkola) - Grobla (cmentarz). Po przybyciu na cmentarz parafialny zapalono swiece na grobach zolnierskich, odspiewano hymn panstwowy, przypomniano losy zolnierzy lezacych w mogilach. Byla to piekna akcja, która uczy nas patriotyzmu i nie pozwala zapomniec o histrorii i minionych czasach.

 

Manewry harcerskie - 13 pazdziernika 2012r.

Tegoroczne manewry odbyły sie 13 października 2012r. na strzelnicy LOK w Pogwizdowie. Na manewry przybyli: 14 DH Sokoły z Grobli, 77 DH Zdobywcy z Mikluszowic, 99 DH Bocheńskie Orlęta, Zuchy z Łapanowa, 4 DH Olimp z Bochni. Manewry rozpoczęły się tradycyjnie zbórką na przeliczenie uczestników i kilkoma słowami od komendanta hufca hm. Wojciecha Jelonka. Na harcerzy czekały liczne konkurencje, zostali podzieleni na patrole i rozpoczęła się zabawa. Pierwszym zadaniem było prawidłowe złożenie meldunku, następnie strzelano na strzelnicy. Trzecim zadaniem był tor przeszkód, na którym po przeczołganiu się i obiegnięciu plecaka w jak najkrótszym czasie, trzeba było wykazać się urokiem osobistym, żeby dostać dodatkowe punkty. Kolejne zadania to: udzielenie pierwszej pomocy, znalezienie metalowych przedmiotów wykrywaczem metali, przekazanie za pomocą krótkofalówski zaszyfrowanej wiadomości i rzut granatem. Najlepszym patrolem został patrol Amelinium, w skład którego weszli druhowie z naszej drużyny. Zyskał swoją sławę dzięki nazwie i piosence, którą sami wymyślili. Manewry były świetną zabwą, po wykonanych zadaniach na wszystkich czekały kiełbaski z grilla, herbata i słodkości. Jeśli ktoś nie był na tegorocznych manewrach to zapraszamy za rok!

Rok szkolny 2011/2012

Zawody pływackie - 8 października 2011r.

8 października 2011r. nasza drużyna wzięła udział w XI Zawodach Pływackich Hufca Bochnia. Już po raz jedenasty harcerze rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach: umiejących i nie umiejących pływać. Zadania, które mieli do wykonania to między innymi: zjazd na czas ze zjeżdżalni, podnoszenie piłeczek z dna basenu, wiązanie pod wodą węzła ratowniczego, przepłynięcie na czas długości basenu. W grupie umiejęcych pływać trzecie miejsce wywalczył Bartek Siudak (kl. I gimnazjum), a w grupie nie umiejących Klaudia Pająk (kl. VI). Na koniec były medale, dyplomy i słodycze. Do zobaczenia za rok! Z harcerskim pozdrowieniem. CZUWAJ!

Zawody Zawody Zawody Zawody Zawody Zawody Zawody Zawody Zawody Zawody

 

Pola nadziei - 17 października 2011r.

W tym roku szkolnym harcerze naszej szkoły przystąpili do akcji "Pola nadziei". Jest to coroczna kampania prowadzona przez hospicja w Polsce i Europie, której celem jest pozyskiwanie środków finansowych dla lokalnych hospicjów.
Sadzenie żonkili to pierwszy etap kampanii. Co roku w okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile przed szkołami, szpitalami i urzędami.
Druga część tej akcji przypada na wiosenne weekendy, kiedy to żonkilai obdarowywani są mieszkańcy w zamian za datek na prowadzenie opieki hospicyjnej.
Zespół Szkół w Grobli i harcerze będą wspierać hospicjum im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Bochni. Pierwszy etap już za nami. 13 października 2011r. przygotowaliśmy rabatę, na której 17 października posadzilismy celulki żonkili. Wiosną przeprowadzimy aukcję kwiatów w szkole i przy kościele parafialnym w Grobli.

Pola nadziei Pola nadziei Pola nadziei Pola nadziei Pola nadziei Pola nadziei

 

Akcja "Znicz" - 23 października 2011r.

23 października 2011r. odbyła się Akcja "Znicz". Harcerze naszej drużyny już po raz trzeci sprzedawali znicze pod kościołem i cmentarzem. Zarobione pieniądze przeznaczamy na potrzeby drużyny.
Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy!

 

Manewry - 29 października 2011r.

Po raz drugi wzięliśmy udział w Manewrach Obronnych Hufca Bochnia, które odbyły się w Pogwizdowie 29 października 2011r.
Harcerze drużyn hufca rywalizowali w kilku konkurencjach, między innymi: strzelanie do celu z kabekaesu, udzielanie pierwszej pomocy, pokonywanie toru przeszkód, rozwiązywanie quizu. Nasza drużyna zajęła I miejsce! Otrzymaliśmy dyplom, słodycze oraz grę planszową "Quiz o Polsce"!

 

Warty - 1 listopada 2011r.

Już po raz trzeci wystawiliśmy warty przy grobach żołnierskich na cmentarzu w Grobli. Warty trzymali: Krzysztof Szczygieł, Sabina Szczygieł, Michał Słomnicki, Małgorzata Artimiwa, Jakub Kłosowski, Piotr Dziura, Aleksandra Krawiec, Izabela Hanusiak, Anna Hanusiak, Małgorzata Kordeusz, Natalia Ciejka, Maria Szczygieł.

 

Święto Niepodległości - 11 listopada 2011r.

10 listopada 2011r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Harcerze pod opieką Pani mgr Magdaleny Piekło przygotowali uroczysty "Apel Poległych". Do uroczystości przyłączyła się klasa III szkoły podstawowej prowadzona przez Panią mgr Barbarę Szczygieł, z przedstawieniem poświęconym 11 listopadowi.
11 listopada 2011r. w Domu Kultury w Grobli harcerze wzięli udział w Gminnym Śpiewaniu Pieśni Patriotycznych. Apel Poległych, informacje o pieśniach i symbolach narodowych uświetniły tę uroczystość.

Rok szkolny 2010/2011

II Spotkanie Seniora - 23 styczeń 2011r.

23 stycznia 2011r. w Domu Kultury w Grobli odbyło się II Spotkanie Seniora. Nasza drużyna harcerska pomagała w organizacji uroczystości. Wykonaliśmy i roznieśli zaproszenia, druhny pomagały przygotować stoły, zaśpiewaliśmy też kilka piosenek.
Miło było zobaczyć na twarzach babć i dziadków uśmiech i zadowolenie, a harcerze mają w swoim dekalogu pomagać bliźnim - więc to czynimy! Czuwaj!

 

Betlejemskie Światełko Pokoju - 12 grudnia 2010r.

Jak co roku delegacja naszej drużyny w niedzielę przed Wigilią Bożego Narodzenia wyruszyła na krakowski rynek celu odebrania Betlejemskiego Światełka Pokoju.
Po uroczystym apelu udaliśmy się do Kościoła Mariackiego, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Kardynała Stanisława Dziwisza.
Po zakończeniu Mszy Św. udaliśmy się na Plac Mariacki, na ktrórym nastąpiło przekadanie Światełka z rąk Komendanta Chorągwi Krakowskiej ZHP. Na koniec tej uroczystości zawiązaliśmy krąg i zaśpiewali "Bratnie Słowo".
20 grudnia 2010r. przekazaliśmy uroczyście Światełko w naszym Kościele, aby każdy mógł zabrać je do domu i zapalić na stole wigilijnym. Czuwaj!

 

Zlot - 10 - 11 grudnia 2010r.

W dniach 10 i 11 grudnia 2010r. braliśmy udział w Zlocie Hufca Bochnia w Mikluszowicach. Przebiegał on pod hasłem "Olimpiada". Przez dwa dni uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowanych przez kadrę. Uczyliśmy się piosenek i nowych zabaw, była gra terenowa i zajęcia z musztry. Harcerze z różnych drużyn mieli szansę mile spędzić czas i lepiej się wzajamnie poznać. Zlot był też okazją dla każdej z drużyn do podsumowania swojej rocznej pracy. Czuwaj!

 

Warsztaty dla drużynowych i przybocznych

4 grudnia 2010r. wzięliśmy udział w hufcowych warsztatach dla drużynowych i przybocznych. Zajęcia mają na celu poprawienie pracy drużyny oraz wzajemną integrację hufca.
Na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy tematykę oraz terminy najbliższych zajęć. Będziemy mówić między innymi o: stopniach i sprawnościach w drużynie, technikach harcerskich (terenoznawstwie, szyfrach, węzłach), będziemy uczyć się nowych piosenek, zabaw oraz wymieniać się pomysłami na zbiórki. Czuwaj!

 

Warty - 1 listopada 2010r.

W tym roku po raz drugi wystawiliśmy warty na grobach żołnierskich. Pogoda była piękna, harcerze w zielonych pałatkach i czarnych beretach zaprezentowali się wspaniale.
Warty pełnili: Jakub Kłosowski, Krzysztof Szczygieł, Jakub Wągroda, Dawid Tomala, Izabela Hanusiak, Anna Hanusiak, Aleksandra Krawiec, Natalia Mikler, Magdalena Styczeń, Maria Szczygieł, Małgorzata Artimiwa, Patrycja Kuchta, Natalia Przeniosło, Karolina Matusik, Przemysław Zborowski, Daniel Mrukot, Filip Więcek, Bartłomiej Siudak. Czuwaj!

Warty Warty Warty Warty

 

Manewry - 23 października 2010r.

23 października 2010r. nasza drużyna "Sokoły" wzięła udział w manewrach, które odbyły się w lesie pogwizdowskim. Pogoda nam dopisała, na harcerzy czekały liczne konkurencje sportowe (m.in. strzelanie na strzelnicy) oraz intelektualne. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwuosobowe patrole, każdy patrol startował co 15 minut.
Zadania, które mieli do wykonania to m.in.:
- rzut granatem,
- udzielanie pierwszej pomocy,
- pokonanie toru przeszkód,
- zakładanie kombinezonów i masek gazowych.
Po powrocie do bazy na wszystkich czekała pyszna wojskowa grochówka:) Czuwaj!

manewry manewry manewry manewry
Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii. Zapraszamy!

 

Akcja "Znicz" - 24 października 2010r.

W tym roku po raz drugi harcerze naszej drużyny wzięli udział w Akcji "Znicz". Sprzedawaliśmy znicze 24 października 2010r. pod kościołem po zakończeniu Mszy Św. oraz 31 października i 1 listopada pod cmentarzem.
Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, mieszkańcy chętnie nas wspomagali. Zarobione pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby drużyny.
Serdecznie wszystkim dziękujemy - Czuwaj!

 

Rok szkolny 2008/2009

Biwak w Korzkwi

W dniach 15 - 17 czerwca 2009 roku, piętnastu harcerzy naszej drużyny udało się na biwak do Korzkwi. Jest to bardzo malownicza miejscowość, położona na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Zamieszkaliśmy w ośrodku harcerskim chorągwi krakowskiej, który znajduje się nieopodal zamku, w dawnych budynkach dworskich. Komendantem biwaku została dh Magdalena Piekło, a oboźnym dh W. Wągroda.
Na miejscu harcerze nie tylko oddawali się harcom i swawolom, ale była także praca. Jednym z zadań było przeprowadzenie zwiadu po okolicy na temat historii miejscowości, zamku i kościoła. W programie biwaku znajdował się też piesze wędrówki. Byliśmy w Ojcowskim Parku Narodowym, jaskini Łokietka. Wieczorem czekały liczne atrakcje: ognisko, dyskoteka i nocna gra terenowa.
Nikt nie chciał wracać. Już planujemy kolejny taki wyjazd!
Czuwaj!

 

Rozkaz komendanta

Dnia 30 marca 2009 roku na mocy rozkazu komendanta Hufca Bochnia Fabiana Kruka zostaliśmy mianowani pełnoprawną drużyną harcerską. Nasza pełna nazwa brzmi: 14 DRUŻYNA HARECERSKA "SOKOŁY".
W skład Rady Drużyny wchodzą:
Drużynowa dh Magdalena Piekło
Przyboczny dh Wojciech Wągroda
Zastępowy dh Piotr Kukla
Zastępowy dh Zdzisław Bielecki
Zastępowa dh Justyna Matusik
Zastępowa dh Joanna Tomala
Zastępowa dh Natalia Mikler

 

Zawody pływackie - 4.04.2009r.

4 kwietnia 2009r. po praz pierwszy reprezentanci naszej drużyny wzięli udział w "IX Zawodach Pływackich Hufca Bochnia".
Startowaliśmy w kategorii umiejący i nieumiejęcy pływać. W tej drugiej kategorii zgarnęliśmy I miejsca. W grupie dziewcząt najlepsza była druhna Marysia Szczygieł, w grupie chłopców druh Zdzisław Bielecki. Wszyscy otrzymali słodycze i pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy zaś puzzle.


Śpiewogranie - 19.03.2009r.

Zbiórka 19 marca 2009r. odbyła się u naszej drużynowej. Śpiewaliśmy i uczyliśmy się nowych piosenek. Druhny Joanna Tomala i Katarzyna Wilkosz przygotowały teksty piosenek i przy akompaniamencie gitar śpiewałyśmy, że aż trzęsły się mury. Echo niosło "Hej sokoły", "Płonie ognisko" czy "Stokrotkę". Kiedy brakowało sił do śpiewania, dziewczęta i drużynowa przygotowały herbatę i krakersy.
Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

 

Zabawa karnawałowa - 4.02.2009r.

4 lutego 2009r. odbyła się zabawa karnawałowa naszej drużyny. Na zabawę zaprosiliśmy drużynę z Mikluszowic wraz z drużynową. Na przyjęcie gości przygotowaliśmy się bardzo starannie.
Zastępy otrzymały zadania do wykonania, byli odpowiedzialni za muzykę, gry i zabawy oraz bufer. Zastępowa Joanna Tomala wraz ze swym zastępem przyjęła stery w kuchni, dziewczęta przygotowały pyszne kanapki, były też słodycze i chrust upieczony przez druhnę Karolinę Przeniosło. Zastęp druhny Justyny Matusik zadbał o nakrycie stołu, były serwetki i świece, co nadawało nastroju.
W trakcie tańców zrobiliśmy przerwę na zabawy, które przygotował druh Zdzisław Bielecki. Wspólnie bawiliśmy się w przeciąganie liny, "królu daj wojaka" czy "koniki". Pląsy trwały do 20.30, zmęczeni ale zadowoleni po posprzątaniu szkoły wróciliśmy do domów.
Na fotorelację z zabawy zapraszamy do galerii.

 

Betlejemskie Światełko Pokoju

14 grudnia 2008r. harcerze naszej drużyny razem z drużynową udali się do Krakowa, na uroczystości przekazania Betlejemskiego Światełka. Uroczystość odbyła się na Wawelu i w bazylice Mariackiej. 15 grudnia miało miejsce przekazanie światełka w naszym kościele parafialnym w Grobli.
Betlejemskie Światełko Pokoju - to coroczna harcerska akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie narodzenia Chrystusa w Betlejem. Jest ono symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.
Przesłanie tegorocznego światełka brzmi: "Nieśmy płomień braterstwa".

 

Kiermasz świąteczny

14 grunia 2008r. harcerze z drużyny działającej przy Zespole Szkół w Grobli zorganizowali kiermasz. Odbył się on w niedzielę przy kościele w Grobli. Przygotowania rozpoczęto już kilka tygodni wcześniej. Druhny i druhowie pod bacznym okiem drużynowej Pani Magdaleny Piekło spotykali się popołudniamy by przygotować ozdoby. W sprzedaży były piękne stroiki z orzeków oraz makaronu, pierniczki, aniołki itp.
Dochód z kiermaszu, w kwocie 825zł zostanie przeznaczony na potrzeby drużyny.
Zdjęcia z akcji można obejrzeć w galerii.

 

Andrzejki drużynowe

26 listopada 2008r. zorganizowaliśmy pierwsze Andrzejki drużynowe. Zabawa odbyła się w naszej szkole. Każdy druh otrzymał jakieś zadanie do wykonania. Zastępowi mieli przygotować ciekawe wróżby, szeregowcy pomagali przy ubieraniu sali i przygotowywali poczęstunek. Zabawa trwała do 20.00. Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie.

 

25 - 26 października 2008r. - udział w Zlocie Hufca ZHP Bochnia w Mikluszowicach

Reprezentacja naszej próbnej drużyny w liczbie 4 druhów, wzięła udział w Zlecie Hufca ZHP Bochnia, który odbył się w Mikluszowicach. Przez dwa dni uczestniczyli w biegach patrolowych, studiowali prawo harcerskie, uczyli się piosenek i zabaw. Na zakończenie otrzymali dyplom dla drużyny, zaś druh Piotr Kukla zostałw ybrany najsympatyczniejszym druhem zlotu

 

Wznowienie działalności ZHP

W tym roku szkolnym wznowiła działalność drużyna harcerska. W październiku Pani mgr Magdalena Piekło zaprosiła drużynę działającą przy szkole w Mikluszowicach, aby przedstawiła tradycje i obrzędy harcerskie.
Następnie zwróciła się z prośbą do Komendanta Hufca ZHP Bochnia o otwarcie okresu próbnego drużynie. 3 listopada 2008r. na mocy rozkazu Hufca ZHP Bochnia drużyna rozpoczęła działalność.